Загрози епідемії грипу в Балтському районі поки що не має


Ситуація з поширенням епідемії грипу в Одеській області викликає багато чуток та породжує панічні настрої. За словами начальника відділу по охороні здоров’я Балтської міської ради Станіслава Чорного, в Балтському районі, станом на 15 січня, загрози епідемії грипу поки що не має. 

Під час прес-конференції, організованої міською радою для представників місцевих ЗМІ, лікарі прокоментували ситуацію в області, надали рекомендації стосовно лікування вірусних хвороб, навели статичні дані, які медики отримують щодня та підсумовують щотижня.  С.І.Чорний: «Враховуючі епідеміологічні показники попередніх років, як правило, зростання чисельності захворювань припадає на кінець січня – початок лютого. За нормативами, поріг закриття навчальних закладів на карантин – 30% відсутніх по причині захворювання на грип чи ОРЗ. На сьогоднішній день у навчальних закладах громади 6,7% відсутніх в міських школах, 8% – у сільських, 8,8% – у міських дитячих садочках, 11% – у сільських. Причини відсутності – різні, захворювання – не основна. Тож поки ми вважаємо ситуацію стабільною, і карантинні заходи найближчим часом застосовувати не збираємось».

Головний лікар Балтської ПМСД Роман Колонтай зупинився зокрема на симптоматиці вірусних хвороб та закликав громадян не займатися самолікуванням і своєчасно звертатися до лікарів: «Більшість смертельних випадків, що зареєстровані в Одеській області, викликані як раз тим, що хворі звернулися по допомогу лікарів занадто пізно».

Особливу небезпеку вірусні захворювання становлять для вагітних жінок та немовлят – акцентував під час прес-конференції головний лікар районної ПМСД Олександр Шептуха. Він надав відповідні рекомендації та знову таки відзначив важливість своєчасного звертання до медиків. 

За словами Балтського міського голови Сергія Мазура, усі відповідні медичні служби мобілізовані, проводяться профілактичні заходи, ситуація в Балтському районі і місті контролюється, про необхідність карантину говорити зарано, але у випадку поширювання вірусних захворювань такі заходи будуть вжиті оперативно.