Якщо перевізники не дотримуються температурного режиму, це призводить до руйнування дорожнього полотна


Служба автомобільних доріг в Одеській області нагадує про обмеження руху вантажівок під час спеки. Якщо температура повітря сягає понад 28 °С, це стосується транспорту загальною вагою понад 24 тони та навантаженням на вісь більше 7 тон. Відповідні правила діють на території регіону з початку літа. Наразі, за прогнозом Гідрометцентру Чорного і Азовського морів в області протягом тижня очікується спекотна погода, температура повітря вдень сягатиме від 29 до 34°С. 

«Якщо перевізники не дотримуються температурного режиму, це призводить до руйнування дорожнього полотна. Утворюються колії, вибоїни, ями, що заважають всім учасникам дорожнього руху. При цьому відновлення 1 кв. м. покриття коштує від 210 до 450 грн., а якщо разом із основою на магістральних дорогах, то від 600 до 1100 грн. за 1 кв. м.» – зазначив перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Одеській області Сергій Лещенко. 

Нагадаємо, голова ОДА Максим Степанов неодноразово наголошував на більш жорсткому контролі перевізників. Ситуацію має виправити придбання пересувних вагових комплексів та створення штрафмайданчиків для порушників. 
«Ми будемо дуже жорстко на це реагувати! Будь-яка ситуація зі штрафами ні до чого не призводить, то ж має бути відповідний майданчик, відстійник. Вантажівка заганяється туди, і хай він долоньками, лопатами перевантажує! Що хоче, те й робить. Та ще й платить за цей майданчик! Але, якщо це гарантовано будуть робити, то для перевізників це буде велика проблема!» – наголосив Максим Степанов. 
В обладміністрації вже підготували документи на дев’ять штрафмайданчиків. А от нові мобільні вагові комплекси з’являться найближчим часом. Планується, що п’ять автівок із відповідним обладнанням надасть Київ, ще шість хочуть придбати за кошти обласного бюджету. Зараз на Одещині працюють чотири вагові комплекси, два з яких стаціонарні.