Як провів Саакашвілі скорочення та оновлення в ОДА


Скорочення штату, який провів Саакашвілі влітку, поки що ніяк не вплинуло на якість роботи ОДА. До того ж, багато «старих» керівників намагаються як можна більше саботувати такі зміни.Реорганізація і злиття департаментів однією із своїх цілей мало мету позбутися саме допоміжного персоналу – секретарів,господарчих відділів, бухгалтерів, комп’ютерних відділів тощо.

Реальність виявилася дещо іншою. Особливо з ліквідацією комп’ютерних відділів.

Так, в штатному розкладі саме комп’ютерних відділів не залишилося, бо інакше Міхо просто не затверджував оновлений штат. Але багато керівників знайшли простий «вихід з положення», а саме – формально ліквідував ці відділи і перевівши працівників до інших відділів… фактично все залишилося, як і було.

Тобто, за рахунок працівників, які б повинні були виконувати основну роботу департаменту, залишили допоміжні підрозділи.

На перший погляд, таке дивне рішення при ретельному розгляді має своє пояснення. Головне – чим займаються ці комп’ютерні відділи – зведенням та обробкою інформації для інших відділів, тому що інакше відділи просто не змогли б працювати.

Такий стан справ є тому, що усі минулі роки не було жодного реального тестування саме знань держслужбовців, а перевагу в просуванні по службі мав не той, хто більше знає, а той, хто вміє лизати керівну дупу, причому головне – на очах інших працівників.

Можна констатувати, що скорочення чисельності – це лише перший етап зміни принципів роботи ОДА. Цілком вірогідним виглядає наступний етап саме в тестуванні знань працівників ОДА. А він і покаже, хто саме працює, а хто просто займає місце.