Я хочу щоб перевізники верещали та збирали мітинги


Найближчим часом Одещина може отримати пересувні вагові комплекси. 

Про це йшлося на нараді очільника ОДА Максима Степанова із представниками профільних служб та підрозділів. Необхідне обладнання та автівки закупило Міністерство інфраструктури України. Всього комплексів 28 та їх планують розподілити між регіонами. 

«Ці автівки вже перебудовуються, і з цих 28 машин найближчим часом в межах 3-5 автівок дають на Одеську область. В кожній буде все: комп’ютер, принтер, ваговий комплекс», – зауважив начальник Укртрансбезпеки в Одеській області Микола Чекал. 
Зараз на Одещині працює чотири вагові комплекси, в тому числі і стаціонарні. Укртрансбезпека щодоби перевіряє майже 700 вантажівок, серед них виявляють не більше двох десятків порушників із перевантаженням. Враховуючи, що жнива в Одеській області вже розпочались, то в реальності таких автівок набагато більше. Особливо на трасі Одеса-Рені, якою везуть врожай з Бесарабії. Наразі у перевізників є можливості оминати дороги, де встановлено ваги. Один з варіантів вирішення проблеми – разом із поліцією перекривати ці шляхи, встановлювати забороняючи знаки, а порушників штрафувати. Але на думку голови ОДА адмінстягненнями ситуацію не виправити. Також повинні бути спецмайданчики, де водіїв-порушників змусять перевантажуватись, але таких місць в області майже немає. То ж вантажівки, навіть сплативши штраф, все одно продовжуть розбивати дороги.

«Мені треба, щоб вони всі верещали ті перевізники, щоб вони тут мітинги збирали! Через те, що Укртрансбезпека разом із поліцією, разом із Службою автомобільних доріг за моїм дорученням лютує! Поки що я не отримав жодного дзвінка від жодного власника компанії, який би мені сказав: «А чи не можна це якось вирішити?» Якщо нема такого дзвінка, то нема відповідної роботи!» – наголосив Максим Степанов.
«Нами відпрацьовано 9 майданчиків, куди направлятимуть вантажівки. Але вони поки що в різній власності, щось в облавтодорі, щось у громад», – відзначила заступник голови ОДА з соціально-економічних питань Світлана Шаталова. 
Максим Степанов доручив закінчити цю роботу вже за тиждень. Параллельно Служба автомобільних доріг в Одеській області готує документи на придбання ще 6 мобільних комплексів за рахунок обласного бюджету. Їх закупатимуть щойно проведуть всі тендери.