ВР має прийняти закон, що спростить передачу землі у власність ОТГ

 

«Всеукраїнська аграрна рада» заявляє, що Держгеокадастр та Кабмін затягують процес передачі сільгоспугідь.

Про недосконалість нинішнього процесу передачі земель сільськогосподарського призначення заявляє «Всеукраїнська аграрна рада». На думку членів організації, Кабмін має прискорити отримання громадами земель поза межами населених пунктів.

«Держгеокадастр не в змозі швидко приймати рішення у разі виникнення якихось спірних питань. Плюс завжди існують корупційні ризики. На місцях депутатський корпус і землевпорядники зможуть ефективніше управляти землями», – цитує Всеукраїнська аграрна рада одного з фермерів Віктора Молотка.

Також окремі аграрії вважають, що нині не мають можливості самостійно приймати рішення щодо земельних питань.

«Усі земельні питання однозначно буде простіше вирішувати на місцях, коли самі фермери зможуть приймати рішення. Держава, на жаль, дискредитувала себе в даному питанні», – цитує прес-служба ВАР фермера з Луганщини Андрія Бобровицького.

В повідомленні ВАР йдеться, що рішення про передачу земель у власність ОТГ закріплене лише постановою Кабміну. Натомість закону, який би регламентував весь процес надання громадам права на землю поза межами населених пунктів, немає. Нині процедура отримання землі починається з подачі громадою заявки до обласного Держгеокадастру. Однак цей орган може всіляко блокувати початок процедури передачі угідь, заявляють у ВАР.

«Держгеокадастр може навмисно затягувати терміни передачі земель через, наприклад, неправильне оформлення заявки. Таким чином, у корумпованих чиновників з’являється можливість втягнути ОТГ у схеми махінацій із землею. У результаті може статися, що у сільгоспвиробників, які орендують поки що державну землю, вимагатимуть хабарі вже не тільки в Держгеокадастрі. На місцях замість децентралізації отримаємо зростання показників корупції. Відтак, ряд ОТГ можуть стати заручниками Держгеокадастру, і корупційні схеми відомства будуть зрештою перенесені на громади», – йдеться у повідомленні прес-служби ВАР.

Відтак Всеукраїнська аграрна рада вважає за необхідне прийняти закон, який реформує Держгеокадастр та запровадить комплексний підхід до передачі земель в руки ОТГ.