Вітчизняні аграрії переорієнтовуються на вирощування кукурудзи

Українські аграрії в 2019 році збільшили посівні площі під кукурудзою на 8,6% порівняно з минулим роком – до 4,9 мільйона га. Про це повідомила прес-служба компанії Pro-Consulting.

Загалом, згідно з повідомленням, під кукурудзу у 2019 році відведено 17,86% всіх посівних площ.

Аналітики компанії зазначають, що збільшення посівних площ під кукурудзою пов’язано з низьким урожаєм зернових на основних світових майданчиках, завдяки чому на ринку спостерігається поступове збільшення цін на цю культуру. Ще однією причиною, за словами експертів, є вдалий експорт у 2018-2019 маркетинговому році (липень 2018 – червень 2019), коли Україна збільшила експорт кукурудзи до Європейського Союзу на 96,6% в порівнянні з попереднім маркетинговим роком, до 15,4 мільйона тонн.

«Загалом же, в Україні зазначається переорієнтація структури виробництва зернових культур в напрямку кукурудзи, оскільки ця культура має високу врожайність, стійка до погодних умов і затребувана на міжнародних ринках», – відзначили в прес-службі.

Аналітики компанії також прогнозують зростання обсягів вирощування кукурудзи в Україні у 2019-2020 маркетинговому році. Згідно з прогнозами експертів, при збереженні ситуації на зерновому ринку і стабільного попиту на кукурудзу з боку США, Бразилії та Китаю закупівельні ціни на кукурудзу можуть залишитися незмінними.

«Окремо аналітики виділяють саме ринок Китаю, оскільки на тлі низьких запасів кукурудзи та торговельної війни з США в України є всі шанси значно наростити експорт в цьому напрямку», – підкреслили експерти.

Крім того, серед причин, які можуть вплинути на закупівельні ціни в Україні, аналітики назвали валютні курси та зростання вартості добрив, насіння і пального, оскільки за умови їх подорожчання українські аграрії можуть скоротити посівні площі, що негативно позначиться на кінцевій вартості на внутрішньому ринку.

The post Вітчизняні аграрії переорієнтовуються на вирощування кукурудзи appeared first on AgroNews.ua.

Powered by WPeMatico