В Южному відбулась спільна нарада Асоціації міст України та Міністерства інфраструктури України

 

В Южному відбулась спільна нарада Асоціації міст України та Міністерства інфраструктури України, АМПУ з питань діяльності морських портів. ДП «МТП «Южний» на заході представили в.о. директора підприємства Віталій Жуковський та голова профкому Сергій Маслов.

В ході зустрічі було представлено стратегію розвитку морських портів України до 2038 року, обговорено план дій щодо розвитку автомобільних транспортних сполучень у портових містах та передпортовій місцевості,  шляхи використання частини портових зборів  до місцевого бюджету, визначення меж портів та участі  місцевої  влади  у житті містоутворюючих підприємств.  За результатами обговорень  підготовлено текст спільного протоколу зустрічі щодо співпраці між містами,  відділеннями АМПУ, МІУ  та власне стивідорами. Документ передбачає  розробку найближчим часом алгоритму розрахунку  відрахувань до місцевих бюджетів частки портових зборів  з метою інвестування їх в утримання доріг, мостів та інших інфраструктурних об’єктів, що знаходяться на балансі міст, але  використовуються  у роботі портів.

Окрім постійних учасників робочої  групи, в Южне завітали заступник губернатора Одеської області, міські голови, або їх заступники із 12 міст України (Одеса, Чорноморськ, Миколаїв, Маріуполь, Херсон, Ізмаїл та ін.), де розташовані порти, керівник  ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіс Вецкаганс, представники Асоціації портів України.

Нагадаємо, 23 січня 2018 року наказом №33 Міністерства інфраструктури України  створена робоча група із взаємодії різних видів транспорту під час організації перевезень  через морські торговельні порти України.