В Україні дорожчає огірок

Причиною подорожчання огірка на українському ринку є істотне скорочення пропозиції. Після досить різкого зниження цін, яке спостерігалося на ринку огірка України тижнем раніше, в даному сегменті знову переважає тенденція до активного подорожчання. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit з посиланням на дані щоденного моніторингу проекту.

На думку експертів проекту, причиною подорожчання огірка на українському ринку є істотне скорочення пропозиції. Так, у стаціонарних теплицях на сьогоднішній день проводяться зачистки напередодні підготовки до другої сівозміни, що спричинило за собою значне скорочення зборів урожаю. Тим часом, пропозиція огірка з літніх теплиць також помітно зменшилася, що обумовлено зниженням темпів збору врожаю із-за погодних умов.

В результаті ціна на огірок на даний момент формується в межах 10-14 грн/кг ($0,38-0,53/кг), що в середньому на 40% дорожче, ніж тижнем раніше. Крім того, в цьому сезоні багато комбінатів відмовилися вирощувати огірки другої сівозміни, або скоротили площі під ними на користь томатів.

Відзначимо, що на даний момент огірки на українському ринку коштують у середньому в 2,2 рази дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період. Однак ключові гравці ринку не виключають, що подальше подорожчання в цьому сегменті може вкрай негативно позначитися на темпах збуту.

 

Powered by WPeMatico