В Україні зареєстрували Центр підвищення ефективності в тваринництві

В Україні зареєстрували громадську спілку “Центр підвищення ефективності в тваринництві”. Кваліфіковані, амбітні, молоді спеціалісти залишають агробізнес, а часто і країну, змінюють спеціальність і сферу діяльності. Бізнес в тваринництві не може знайти ветлікаря, технолога, менеджера. Собівартість молока і свинини в Україні стали одними з найвищих у Європі. Як наслідок, українцями споживається в 2 рази менше молока, в 3 рази менше свинини, ніж в країнах ЄС. Про це повідомила прес-служба центра

Середньодушове споживання молока і м’яса за рік українцями досягло в 2 рази меншого рівня від фізіологічної норми. Чому так відбувається – правдиву відповідь знайти важко.

“Ми вважаємо причиною занепаду бізнесу в тваринництві в Україні корупцію, зловживання, масові порушення технології і фальшування. Для кваліфікованого і принципового спеціаліста робота в бізнесі з такими ознаками неприйнятна. З одного боку власники підприємств тваринництва часто недооцінюють працю кваліфікованих робітників, а з іншого – ринок в особі деяких постачальників кормових добавок, ветеринарних препаратів, обладнання, послуг, тощо, постійно спокушає спеціалістів відкатними схемами”, – йдеться у повідомленні.

Вісім років приватний бізнес ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» веде змагання за створення прозорих, чесних умов для всіх учасників ринку, за відновлення справжньої конкуренції нижчою собівартістю молока і м’яса на фермі, а не рекламою чи розміром відкату.

Нам багато вдалося зробити за ці роки:
● створили програми для управління свинокомплексом та молочною фермою з контролем собівартості в реальному часі
● винесли на широку громадськість обговорення перевитрат кормів і ліків – 8 млрд грн в свинарстві та 18 млрд грн в молочному скотарстві у 2018 році
● винесли на широку громадськість обговорення проблеми відсутності компенсацій свинокомплексам всі сім років АЧС в Україні, що призвело до створення нелегального ринку свинини інфікованої АЧС, який тепер загрожує галузі, економіці України і країн ЄС
● винесли на широку громадськість обговорення несправедливого розподілу державної підтримки
● винесли на широку громадськість обговорення проблем корупції в галузевих асоціаціях
● ініціювали звільнення більше 100 корупціонерів на підприємствах тваринництва
● надаємо послуги антикризового менеджменту і вже допомогли понад 40 підприємствам тваринництва, які опинилися у складній ситуації через корупцію, порушення технології та фальшування.

“Ми розуміємо, що нам протидіє ціла система в тваринництві інфікована вірусом корупції”, – додали у центрі.

Щоб подолати це захворювання, зробити щеплення на майбутнє, ми створили Громадську спілку Центр підвищення ефективності в тваринництві.

Також, відзначили, що почали об’єднання в спілку небайдужих людей, підприємств, які бажають бізнесу в тваринництві розвитку та самостійно змінити мало що можуть.

ГС об’єднує зусилля її учасників задля просування в Україні ідей прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади, бізнесу, висвітлення і вирішення проблем, фактів корупції в органах влади, асоціаціях, аграрній освіті та науці, бізнесах та окремих громадян.

“Ми вважаємо створення громадського контролю та громадянського суспільства передумовою зниження корупції в державі”, – підсумували діячі.

Генеральним директором ГС Центр підвищення ефективності в тваринництві обраний Микола Бабенко.

The post В Україні зареєстрували Центр підвищення ефективності в тваринництві appeared first on AgroNews.ua.

Powered by WPeMatico