В Балтському районі оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою “Канікули”

 

На Балтщині поліцейські завершують оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою “Канікули”, що тривають з 28 грудня минулого року по 18 січня 2016 року.

“Основним завданням під час операції працівників сектору відділу превентивної діяльності Балтського ВП є проведення профілактичних заходів з метою попередження кримінальних та адміністративних правопорушень серед дітей, особливо серед тих, які перебувають на обліку.

За цей час працівниками поліції превентивної діяльності перевірено 18 дітей, які перебувають на обліку в Балтському ВП ,як діти-правопорушники “, – розповіла начальник сектору ВПД Балтського ВП майор поліції Людмила Буберенко.

На сьогоднішній день гостро стоїть проблема вживання неповнолітніми алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Алкогольне сп’яніння, як правило, є однією з основних причин скоєння неповнолітніми адміністративних та кримінальних правопорушень.

Незважаючи на численні звернення поліцейських Балтського ВП до громадян міста Балта та району за період відпрацювання виявлено 5 дорослих осіб, які розпивали з неповнолітніми алкогольні напої та довели їх до стану сп’яніння.

Дорослих осіб притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 180 КУпАП. За цей час виявлено 5 адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення(розпиття неповнолітніми алкогольних напоїв у громадських місцях), зафіксовано 2 факти скоєних неповнолітніми адміністративних правопорушень за ст..175 зн.1 ч.1 КУпАП(куріння в невстановлених місцях), також 4 факти невиконання батьками своїх обов’язків по вихованню дітей передбачених ст..184 КУпАП,встановлено 1 факт вчинення насилля в сім’ї по відношенню до малолітніх дітей ст..173 зн.2 ч.1 КУпАП.

Також під час заходів працівники поліції зустрілися з учнями 1-2 курсів Балтського професійно – технічного аграрного училища .

Поліцейські наголошували учням про елементарні заходи безпеки, дотримання яких допоможе їм в майбутньому уберегтися від злочинних посягань та зазначили про недопустимість порушення законодавства, адже за це передбачено сурове покарання.

Поліцейські також поспілкувалися з педагогічним колективом навчального закладу та висловили сподівання подальшого проведення таких зустрічей тільки з метою профілактики, адже вона є найкращим способом попередження злочинів.

«Робота у даному напрямку залишається й надалі дуже актуальною та приоритетною. Основне завдання правового виховання молоді – це формування у них правомірної поведінки і поваги до законів»-зазначила Л.Буберенко.

12512076_1080617595305983_1158939904_n 12498864_1080617665305976_835985940_n