Українців очікує багато свят та вихідних у жовтні

 

У жовтні українці відпочиватимуть на один день більше. Виходить, що робочих днів у країні буде 22, а вихідних – 9. Скорочених передсвяткових робочих днів у жовтні немає.

14 жовтня в країні відзначатимуть День захисника України, який випадає на неділю. Наступного дня, у понеділок 15 жовтня, згідно з розпорядженням Кабміну, українці відпочиватимуть.

Виходить, що 6, 7, 13, 14, 15, 20, 21, 27 і 28-е жовтня – це вихідні дні.

В Україні на 14 жовтня припадає одразу чотири свята та пам’ятні дні. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року – це і День українського козацтва. Вже більше ніж пів століття 14 жовтня вважається датою створення Української повстанської армії.

З 2015 року в цей день святкують День захисника України. День став вихідним. Свято замінило радянсько-російське 23 лютого.

Нагадаємо, що Україна готова скасувати перехід на літній і зимовий час слідом за Європейським союзом, але поки рішення офіційно не прийнято за традицією в останню неділю жовтня в нашій країні відбудеться перехід на зимовий час.

В ніч з 27 на 28 жовтня о 4 ранку стрілки годинника потрібно перевести на годину назад. У 2011 році в Україні вже була спроба скасувати переведення годинників, але вона виявилася невдалою. На сьогоднішній день близько 100 держав у всьому світі, в тому числі і Україна, практикує двічі на рік перехід на зимовий час, а потім на літній.