Україна готова експортувати ще 13 млн тонн зерна минулого врожаю

Досить значні запаси зернових в зв’язку з рекордним врожаєм в поточному маркетинговому році. Станом на 12.02.2020 року експортний потенціал по зернових оцінюється близько 13 млн тонн і в межах 1,1-1,2 млн тонн соєвих бобів. Повідомляє Zernovoz.ua.

За липень-січень 2019/20 МР залізничним транспортом було перевезено 25,2 млн т зернових вантажів, що на 21,7% вище показника минулого року.

Зазначається, що обсяги перевезень зернових з/д транспортом і надалі залишатимуться в діапазоні 3,6–3,8 млн т на місяць, оскільки є ряд ринкових передумов.

Так, послаблення торгівельних обмежень Китаєм, які були запровадженні для нерозповсюдження коронавірусу 2019-nCoV, про це вже кілька днів говорять учасники ринків, оскільки обмежувальні заходи вже негативно впливають на економіку КНР. Це дозволить відновити експортні поставки с/г продукції до цієї країни.

Переважна більшість трейдерів і учасників ринку сходяться на думці, що сезон високих цін на зернові вже пройдено і цінові піки, що були досягнуті 22 і 23 січня поточного року перевершити вже не вдасться, оскільки на ринку існує суттєва пропозиція з боку Аргентини і Бразилії, де прогнозуються рекордні валові збори зернових та сої.

Тому вітчизняні виробники і трейдери будуть намагатися продати запаси за більш вигідною ціною, зокрема, щоб забезпечити себе обіговими коштами для посівної кампанії.

Запис Україна готова експортувати ще 13 млн тонн зерна минулого врожаю спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico