У липні подешевшали овочі та молочна продукція

За даними дослідження, яке проводить Асоціація постачальників торговельних мереж, на споживчому ринку в липні ціни на продукти харчування знизилися на 0,3%. Найбільше подешевшали овочі. Про це повідомив голова Асоціації Олексій Дорошенко у Facebook.

«Найбільше в липні подешевшали овочі, а саме цибуля — на 28,1%, морква — на 23,1%, буряк — на 16,2%, картопля — на 12,2% і капуста — на 8,5%. На 0,4% знизився в ціні рис, на 0,3%— свинина та молоко, на 0,2% — сметана, олія і сало, на 0,1% — яловичина, сири кисломолочні і вершкове масло», — повідомив він.

Разом з цим подорожчали такі продукти:

яйця — на 12,7%;
яблука — 5,9%;
цукор — 2,8%;
житній та пшеничний хліб із борошна вищого ґатунку житній та пшеничний хліб із борошна вищого ґатунку та пшоно — на 0,9%;
пшеничний хліб із борошна першого ґатунку, макарони, куряча тушка, варена ковбаса та морожена риба — на 0,7%;
батон — 0,5%;
гречка, борошно та куряче філе — 0,4%;
манна та ячна крупи — на 0,1%.
«Тобто продовжує зростати хлібний кошик і крупи, за виключенням рису. Ситуація на ринку круп трохи зміниться після нового врожаю. Хліб буде дорожчати до кінця цього року. Виробникам яєць вдалося переломити тенденцію до падіння ціни й вони будуть дорожчати все друге півріччя 2019 р. Овочі борщового набору будуть найдешевшими до кінця серпня після чого почнеться або плавний, або карколомний, як і в деякі попередні роки, підйом до гори», — зазначив Олексій Дорошенко.

Він додав, що за даними офіційної статистики споживчі ціни в липні 2019 р., порівняно із червнем, знизилися на 0,6%, а з початку року зросли на 3%.

The post У липні подешевшали овочі та молочна продукція appeared first on AgroNews.ua.

Powered by WPeMatico