У бурштині знайшли бджолу віком 100 млн років (фото)

Вчені Орегонського університету знайшли застиглу в бурштині бджолу: її вік оцінюють в 100 мільйонів років, тобто ця особина жила в середньому крейдяному періоді. Давніших бджіл сучасна наука поки не знає. Про це повідомляє пресслужба Oregon State University.

Скам’янілість бджоли раніше невідомого виду, роду і сімейства виявили в М’янмі. Разом з самкою Apicula Discoscapa знайдено пилок, а також інші комахи: 21 личинка жучка-триунгулинами, паразита, який харчується личинками бджіл.

Саме паразити, які чіплялися за бджолу 100 мільйонів років тому, можливо, стали причиною збою траєкторії польоту, в результаті чого комаха потрапила в живицю хвойного дерева. Багато пилку на бджолі вказує на те, що вона незадовго до смерті побувала на квітках.

Бджоли походять від хижаків – пісочних ос, але про зміни, які вони зазнали в цьому процесі, мало що відомо. Знахідка має спільні риси з сучасними бджолами, включаючи перисті волоски, округлу переднюспинку і пару шпор на задній лапці. При цьому вона схожа і на апоідних ос – через дуже низько розташованих антеннальних гнізд і вен на крилах.

Раніше Український дощ писав, що учені виявили нові скам’янілості найбільшої в історії черепахи, яка була розміром з автомобіль, мала рога і жила в північній частині Південної Америки

Запис У бурштині знайшли бджолу віком 100 млн років (фото) спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico