Традиційне свято «Широкої Масляної» відбулось в Ананьївському районі


Масляна – це свято проводів зими холодної, свято зустрічі весни ясної. Веселе святкування, яке триває цілий тиждень, бо як казали раніше, що чим веселіше свято, тим швидше розтане сніг.
Саме таке фольклорне свято у неділю відбулось в міському Молодіжному парку. Воно традиційно відбувається щороку в місті та селах району. Але, цього року, за ініціативи голови районної державної адміністрації Дмитра Маковейчука свято «Широкої Масляної» проводилось як міжрайонне. До Ананьєва приїхали творчі народні колективи з м.Чорноморська (колишній Іллічівськ), Любашівського, Фрунзівського та Ширяївського районів, які показали гарні художні номери та прийняли участь у обрядових дійствах та іграх, які підготували творчі колективи районного Будинку культури та ряду сільських закладів культури району.

Відкриваючи свято виконуюча обов’язки керівника апарату райдержадміністрації Людмила Самсонова від щирого серця радо привітала усіх присутніх на святі. Побажала усім гарно відпочити, трохи відволіклись від буденних проблем, від усіх негараздів, насолодилися смачним частуванням, потанцювали, поспівали, пожартували, а також міцного здоров’я, гарного настрою, витримки та терпіння, бути сильними і впевнено йти вперед.

До слів привітань приєднався і заступник голови районної ради Петро Зейкан. Він також, побажав усім усіляких гараздів та тепла і добра у їх серцях та душах.

Окрім номерів художньої самодіяльності, гості свята, жителі міста та району мали змогу насолодитися смачними млинцями, варениками, вертутами, пиріжками та іншими стравами, якими пригощали усіх бажаючих запрошені на свято працівники сільських закладів культури району за сприяння сільських голів.

Величезне захоплення у присутніх на святі викликали роботи учнів Будинку дитячої творчості та майстринь, які представили вишивки та роботи з бісеру.

В рамках свята проводився і міні ярмарок, в якому приймали участь підприємці міста та району. Досить людно було біля прилавків підприємця Мельника В.Я., ТОВ «Інтерагро» (директор Манчур Ф.І.) та підприємства «Сагрос» Ширяївського району.

По завершенні виступів творчих колективів усі разом спалили опудало зими та загадали бажання скорішого приходу весни та тепла, а ще миру на нашій рідній Україні.