Ще дві районні ради на Одещині проголосували за особливий статус російської мови


Депутати Кілійського та Роздільнянського районних рад Одеської області проголосували за звернення з вимогою до президента Порошенко захистити особливий статус російської мови і зберегти свята 8 березня, 1 і 9 травня. Депутати також висловили недовіру діяльності Українського інституту національної пам’яті. На їхню думку, ініціативи даного інституту та його глави В’ятровича призводять до розпалювання міжнаціональної ворожнечі та розколу суспільства. Раніше на підтримку російської мови виступили депутати Ренійського та Болградського райрад Одеської області.

«Вважаємо, що останні обговорення мовного питання є провокацією, спрямованою на поділ суспільства без поваги до права громадян України на збереження і вживання рідної російської мови. Вважаємо неприпустимим які-небудь зміни статусу російської мови, як основного і базового для повсякденного спілкування в області. Особливий статус російської мови є життєво необхідним для Одеської області», — йдеться у звернення до Президента України.


Також депутати не згодні з ініціативою Володимира В’ятровича про скасування святкування 8 березня, 1 і 9 травня. «Ми вважаємо, що 8 березня, 1 і 9 травня — дні, які об’єднують націю, символізують солідарність трудящих усього світу. Позиція голови Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича не відповідає інтересам, цінностям і думку більшості населення України», — наголошується у зверненні.