Розслідування: Як для Балтської школи проектори купували (Документ)

 

Дорогий читач, відділ розслідувань інтернет – видання “Провінція.нет” на ваших очах розбере саму елементарну систему привласнення державних коштів.

Ця схема придумана дуже давно (ще з часів здобуття Україною незалежності), і як ми бачимо цілком чудово себе почуває надалі.

Незважаючи на дві революції і практичну «перемогу» над корупцією, про яку так люблять сьогодні говорити на самому «верху» посадовці, далі продовжує жити на теренах України! 

Ми люди маленькі і досвід у нас відповідно теж – невеликий.

Тоді ми почнемо:

Беремо самий пересічний тендер на придбання для системи Балтської районної освіти 4-х проекторів.

Виставили наші чиновнички пропозицію на тендер і чекають пропозицій від підприємців.

Не минуло що називається і року як знайшовся продавець необхідного товару, якесь собі ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮНавчальні посібники“, і не за «тридев’ять земель», а прямо зі столиці України, міста Києва.

Ця компанія однієї “бізнес-​​леді” – засновниці зі статутним капіталом аж в 1200 гривень, і географія перемог у цеї невгамовної підприємиці дуже велика, майже вся Україна.

Судячи зі статистичних даних підприємиця “колотить” навіть не одним, а десятками мільйонів гривень на території України. Ну це так, відступ, і переходимо до фактів:

Факт №1. На адресу ВІДДІЛА ОСВІТИ БАЛТСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ адміністрації приходить лист аж з Кривого Рогу, де чорним по білому розібрана угода на купівлю проекторів з дуже неприємним висновком:

* Розглянути це Звернення та надати відповідь на електронну адресу ktl727272@gmail.com у встановлені законом строки. Та маленьке нагадування: що за порушення закону про звернення громадян передбача цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність відповідно до ст. 24 Закону.

Факт №2. Виходячи з Договору, укладеного відділом освіти та ТОВ “Навчальні посібники“, а також з самого принципу тендерних закупівель, ціна на товар, що купується повинна бути справедливою щодо ринкових цін на дану продукцію. Підкреслимо ще раз: СПРАВЕДЛИВОЮ!

 

Факт №3. Що б зробили ми жителі України на місці чиновників відділу освіти? Правильно зайшли б в інтернет та поцікавилися: що там і за скільки продається?

Заходимо і бачимо, що вартість проектора OPTIMA у першому-ліпшому інтернет магазині дорівнює 17 227, а найдорожчий 21176 гривень.

 

 

Це означає, що тільки на одному проекторі бюджет втратив 29 840 – 17 227 = 12 613 гривень.

Факт №4. Дивним чином, вартість трьох проекторів абсолютно іншої фірми EIKI буквально копієчка в копієчку збіглася з вартістю проектора, зробленого фірмою OPTIMA.

Так не буває скажете Ви, але у нас в Україні – БУВАЄ!

Відділ розслідувань інтернет – видання “Провінція.нет” володіє усіма документами,  та ділиться з читачами!

Факт №5. І останній!

На трьох проекторах EIKI (специфікації та маркування моделі в договорі чомусь вказано не було), на наш погляд було завищено ціну закупівлі.

А саме:

 

29840 вартість одного проектора по договору купівлі – мінус 17400 (ціна на момент публікації) = різниця 12 440 гривень x 3 = 37320 гривень переплата.

 ВИСНОВОК: Завдання з двома невідомими “Відділ розслідувань Провінція.нет“, вирішив!

Буквально на Ваших очах з бюджету було переплачено приватному київському підприємцю значну суму коштів, і якщо вникнути в специфікації придбаних проекторів для школи, то сума переплати може ще змінитися, на жаль, не в бік зменшення.