Розмова з кандидатом: Олексій Гончаренко

 

Ми поспілкувались з кандидатом в народні депутати України від нашого округу — Олексієм Гончаренко, щоб дізнатися більше про майбутні зміни та розпитати про вже зроблені речі.

— Олексію, Ви працюєте в Балтському районі останні 2 роки, що ви плануєте модернізувати у нас та коли ми зможемо побачити зміни?

— Зараз, і мабуть, всі ті два роки, що я спілкуюсь з мешканцями півночі області ми обговорюємо дорогу Балта-Подільск. Я знаю наскільки вона важлива мешканцям, сам часто нею подорожую. Відверто — вона жахлива. Я ініціював законопроект у ВР, який дозволив би профінансувати ремонт цієї ділянки. Але, на жаль, багато депутатів за нього не проголосували. Проте мене постійно питають, коли почнеться ремонт дороги Балта-Подільск. Я бачу, яке це важливо для людей, тому не можу просто залишити цю боротьбу. На жаль, я кажу боротьба, бо навіть такі речі, як асфальт доводиться робити з боєм. Проте, люди чекають на дорогу, тож, вона буде! Єдине що, не можу сказати точну дату, але планую зробити ділянку Балта-Подільск та Балта-Саврань, якомога швидше. В мене є певний план, як довести Верховній Раді важливість дороги для місцевих мешканців. 

— Ви вже йдете на вибори, як кандидат від 137-го округу (Балта, Подільск, Кодима, Саврань, Окни), яка у Вас передвиборча програма?

— Я вже розповів про дорогу Балта-Подільск — це важливий пункт моєї програми.

Також в Україні є одна вічна тема — пенсійна реформа. В черговий раз ми повертаємося до обговорення цього питання. Я був би радий виключити цей пункт з програми, але на жаль, пенсійна реформа в нинішньому вигляді не виправдала себе. Люди отримують мізерні пенсії, жити на них неможливо. Як можна купити ліки, їжу, оплатити за комунальні, коли у тебе в кишені трохи більше 1000 грн. Це неповага до віку, видавати такі низькі пенсії після довгих років роботи. Я зроблю так, щоб кожен пенсіонер отримував справедливу пенсію!

Виходячи з цього є ще один пункт моєї програми, який стосується не тільки пенсіонерів — тарифи. Тарифи — є проблемою 99% людей, що живуть в нашій країні. Разом з командою я розробив програму з енергозбереження для нашого регіону. Вона дозволить знизити ціни на комунальні послуги.

— Ми чули, що Ваші помічники також надають консультацію по отриманню субсидії для молочарських кооперативів, а як ще ви можете допомогти фермерам?

— Фермерам потрібна грошова субсидія від держави на утримання корів. Я знаю це напевно, бо постійно спілкуюсь з людьми. 

Зараз молоко у закупівлі коштує близько 4 грн, далі його продають вчетверо дорожче. Це жахливо, коли так зневажають труд людей. Тому я хочу створити програму завдяки якій люди будуть отримувати грошову субсидію за кожну корову, яка дає молоко.  

Так, ціна при закупівлі несправедлива і тут важко щось зробити, але ми все ж  можемо полегшити життя фермерів і збільшити їх прибуток. Для цього потрібно ввести грошову компенсацію за утримання кожної корови. Тобто держава буде видавати реальні гроші за те, що люди мають худобу, яка дає молоко. Тим більше в цьому мають бути зацікавлені всі — господар отримує компенсацію, а люди якісну продукцію.

— Дослідницька компанія «Моніторинг» провела соцопитування серед виборців, за результатами — Ви лідер на 137-у окрузі. Що про це скажете?

— Це звичайно приємно, що 38% респондентів відповіли на мою користь, що мінімум на 20% більше ніж у інших кандидатів, але поки що зарано робити висновки. Дякую за довіру, проте у нас з вами важлива місія — ми займаємося розвитком півночі області. Ми з вами активно обговорюємо на зустрічах майбутнє Подільського, Кодимського, Савранського, Балтського і Окнянского районів. Ми з вами будуємо нові дитячі майданчики, будинки культури, медичні заклади, ремонтуємо дороги і відновлюємо кінотеатри.

У моїх планах продовжити розвивати північ Одеської області і я вірю в вашу підтримку. 

— Продовжуючи тему інших кандидатів від округу. Ви щось можете сказати про своїх конкурентів?

— По-перше, хочу сказати, що конкурентів ніколи не можна недооцінювати. Наприклад, я вже знаю про брудні передвиборчі ігри. У списках з‘явився ще один чоловік з прізвищем Гончаренко. Тільки він не Олексій, а Сергій. Народився в Дніпропетрівську. Це класична маніпуляція. Таку людину називають «двійник». Іноді, при заповнені бюлетенів люди можуть бути неуважні. Тож, така підстава розрахована на те, що люди при голосуванні не прочитають ім‘я кандидата і віддадуть голос за кандидата з тим же прізвищем, що і фаворит перегонів.Особисто я вважаю, що використовувати такі методи — це не поважати людей. Навіщо хтось шукає людину зі сходим прізвищем? Щоб довести виборцям, що не вважає їх розумними? Впевнений, що мої виборці думаючі люди і все ж перевіряють інформацію перш ніж проголосувати за когось.

Був ще один двійник на прізвище Гончаренко. Чоловік з Подільска, але він вже зняв свою кандидатуру з виборів та розповів скільки грошей і хто йому пропонував.

— Будемо сподіватися, що люди голосуватимуть уважно. Давайте від брудних технологій перейдемо до більш приємної теми. Декілька місяців тому завдяки вашій участі відкрили кінотеатр у Балті.

Покази проходять щотижня, але ми всі чекаємо на прем’єри, вони будуть?

— Це важливе питання. Точно можу сказати, що будуть. Але зараз ми проходимо важливий і трохи болючий процес з документами. Розумієте, це ж не піратський сайт, це кінотеатр, тут не можна ввімкнути фільм, просто скачавши його з торенту. По-перше, це поза законом, по-друге, ми намагаємось зробити і кіно по ліцензії і доступну ціну на сеанси. Для цього мені треба провести безліч переговорів, заповнити документи, поговорити з Міністерством культури. Тобто зробити багато бюрократичної роботи. Але це все реально і це вже справа декількох тижнів.