Roshen виграв суд за червону стрічку для пакування тортів

Суд зобов’язав Укрпатент визнати за Roshen право на червоний колір в упаковці. Господарський суд Києва задовольнив позов кондитерської корпорації Roshen проти Мінекономрозвитку і ДП Укрпатент та зобов’язав їх визнати за Рошен право інтелектуальної власності на червоний колір в упаковці. Про це сказано в рішенні суду від 3 червня, пише biz.liga.net.

Згідно з цим рішенням, під дію товарного знака у вигляді “червоного кольору матеріалів для упаковки кондитерських виробів” підпадають плівки з поліпропілену, пластмасові плівки, паперові, клейкі або самоклеючі стрічки, неметалеві стрічки, мотузки, нитки для обгортання і пакування та ін.

Таким чином Roshen вирішили зарезервувати за собою право упаковувати кондитерські вироби стрічки червоного кольору.

Раніше, обґрунтовуючи свою відмову Roshen, Апеляційна палата Мерт зазначала: “Середній споживач здатний чітко розрізняти тільки обмежену кількість кольорів, узагальнюючи їх сприйняття основними кольорами, якими прийнято вважати червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Оскільки кількість останніх обмежено, невелику кількість зареєстрованих знаків для певних товарів чи послуг можуть вичерпати весь спектр доступних кольорів і необґрунтовано обмежити використання їх відтінків”.

“Такі широкі права на певний колір не відповідають інтересам суспільства, зокрема тому, що це може призвести до створення невиправданої економічної переваги на ринку… для одного виробника”, – посняли у відомстві.

Розгляд справи в апеляційному суді очікується – поки в судовому реєстрі відсутня інформація про подання Мінекономрозвитку та Укрпатентом апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.

Нагадаємо, червона стрічка стала предметом роздору між Roshen і конкурентом корпорації – компанії “Київський БКК”, який також використовував червону стрічку при оформленні тортів.

Powered by WPeMatico