Позичальникам банку Леоніда Клімова “пробачають” мільярдні борги

 

Йдеться про справи навколо “ІМЕКСБАНКУ” олігарха Леоніда Клімова.

Компанії-позичальники намагаються уникнути виконання своїх зобовʼязань перед банком, використовуючи у тому числі недосконалість судової системи країни.

Як повідомляє прес-служба Фонду гарантованного повернення вкладів фізичних осіб, судді господарського суду Одеської області (у складі головуючого судді Никифорчука М. І.) своїм розʼясненням фактично “пробачили” позичальникам-інсайдерам АТ “ІМЕКСБАНК” величезну суму. На думку служителів Феміди, взяття банком на баланс переданого у заставу футбольного стадіону в Одесі, ринкова вартість якого близько 1,2 млрд грн, – достатньо для виконання в повному обсязі кредитних зобов’язань на загальну суму 12,7 млрд грн. “Таким чином, однією ухвалою суду з повʼязаних з колишнім власником банку компаній-позичальників знімаються зобовʼязання щодо повернення отриманих кредитнив коштів: виник ризик втрати АТ “ІМЕКСБАНК” прав вимоги за кредитними договорами на суму близько 12,7 млрд грн”, – йдеться у повідомленні Фонду.

Нагадаємо, що за кілька тижнів до введення тимчасової адміністрації “ІМЕКСБАНК” перерахував компанії-резиденту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії кошти у сумі 10,9 млн.дол. США. Цю суму було перераховано за програмне забезпечення, нібито впроваджене компанією в офісі банку, розташованому в Автономній республіці Крим у січні 2013 року. Щоправда, у балансі банку такий “актив” відображено не було.

За виявленими фактами маніпуляцій та зловживання активами банком загалом було подано 170 заяв про вчинення кримінальних правопорушень. Зібрані докази порушень лягли в основу двох кримінальних проваджень щодо доведення банку до неплатоспроможності.