Посівна цьогоріч почнеться рекордно рано

На два-три тижні раніше звичних термінів розпочнуть у нинішньому році підживлення озимих на Вінниччині. Через погодні умови зміщуються також графіки посіву ярих культур навіть у центральних регіонах, адже для сівби ярих уже склалися сприятливі умови. З посиланням на golos.com.ua, пише Agronews.

“Сівбу необхідно розпочати раніше, аби максимально використати хоча б наявну вологу. Снігу на полях немає. Сподівання залишаються на дощі. Націлюємо господарства активно готуватися до виходу в поле”, — розповів директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації Микола Ткачук.

Погодні умови, що склалися нині в регіоні, посадовець назвав аномальними. За його словами, середньодобова температура нинішнього січня — плюс один градус. За багато попередніх років перший місяць року завжди був з мінусовими позначками, найнижчі з яких становили 5—6 градусів морозу.

Тепла безсніжна зима завдає шкоди розвитку рослин. Негативно впливає і на їхній нинішній стан, і загалом на процес зимівлі.

Унеможливлює входження рослин у стан відносного спокою. За таких температурних режимів рослини виснажуються, втрачається великий вміст цукрів, що вкрай необхідні рослинам взимку. До того ж розвиваються хвороби, для їх появи сприятливим є температурний режим 4—5 градусів тепла.

Посадовець зазначає, що із 344 тисяч гектарів озимих колосових культур приблизно 28—30 тисяч га (7—8 відсотків) є слабкі й зріджені посіви. У задовільному стані — 20 — 22 відсотки, решта — у доброму стані.

Така само ситуація з посівами озимого ріпаку, загальна площа якого становить 56 тисяч гектарів.

Аналізуючи ситуацію, фахівці прогнозують втрати не так кількісних показників зернових, як якості збіжжя.

Запис Посівна цьогоріч почнеться рекордно рано спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico