Польща втратила більше половини врожаю яблук через заморозки

Польські виробники яблук, за попередніми оцінками, із-за травневих заморозків втратили близько 60% врожаю. Збитки від негоди варіюється в залежності від географічного розташування виробництва. Так, в окремих регіонах постраждали лише 30%-40% врожаю тоді, коли деякі виробники повідомляють про втрату 100%, пише agroportal.ua.

Крім безпосередніх втрат від заморозків виробники розповіли про великий обсяг опалих плодів навіть в тих садах, де прямий збиток від заморозків був знижений завдяки захисним заходам, таким як часте обприскування водою.

Представники сектора стурбовані, що значну частину решти фруктів доведеться продавати на місцевому ринку або на переробку, так як якість плодів очікується занадто низькою і невідповідною для експорту. Відзначається, що найменше постраждали яблука сортів Гала і Чемпіон. Найсильніше мороз позначився на промисловому вирощуванні сортів Айдаред і Голден.

При цьому завдяки щедрому врожаю минулого року до кінця поточного сезону обсяг яблук на ринку набагато перевищує минулорічні і середні показники попередніх років. Станом на 1 травня в сховищах Польщі знаходяться 405 тис. т яблук.

За підрахунками Всесвітньої організації виробників яблук і груш (WAPA), загальний запас яблук у сховищах Європи досягає 1,56 млн т. Незважаючи на те, що це найвищий показник за останні 10 років, продаж і ціни на фрукти залежать від сорту.

Powered by WPeMatico