Парламент ухвалив закон про підтримку фермерських господарств


Сьогодні Верховна Рада прийняла в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств». «За» проголосували 262 депутати.


Ухвалений законопроект №1599 – один з числа вкрай важливих документів для підтримки українського фермерства, якого давно очікують селяни.


Цей закон закріплює за селянськими господарствами статус сільгоспвиробника. Відтепер, вони отримають доступ до програм державної фінансової підтримки, право на соціальний захист, а також матимуть змогу збувати вироблену продукцію за справедливою закупівельною ціною. Закон дозволить усунути посередників, які сьогодні приїжджають у село, скуповують за безцінь сільгосппродукцію, а потім перепродують її втридорога.


Новий закон вводить нове визначення «сімейна ферма», встановлює спрощений порядок отримання особистими селянськими господарствами такого статусу, спрощує процедуру реєстрації, отримання дозвільних документів та організації діяльності, а також спрощує систему оподаткування.