Новий податковий сюрприз: професійно-технічні училища можуть закрити

 

Скасування субвенцій з державного бюджету на понад 15 пільг, серед яких – проїзд, зв’язок, фінансування ПТУ звалилися для представників органів місцевого самоврядування на початку року як сніг на голову.

Не знайдете у головному кошторисі країни і субвенції на компенсацію заборгованості з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги.

Ці видатки уряд перекладає на плечі місцевих бюджетів, за традицією забувши передати реальні надходження для їхнього фінансування.

Далеко не всі бюджету України «проковтнуть» цей новий податковий сюрприз: скажімо, від ПТУ, які й до цього ледь виживали і з останньою надією хапалися за життя, повністю відмовилася держава. У скільки мільйонів гривень обійдеться місцевим кошторисам «склероз» уряду і які є шляхи виходи з критичної ситуації?

При цьому ніхто не знає, де шукати ці кошти, аби їхня відсутність не стала тією іскрою, що призведе до соціального невдоволення населення, яке ледь зводить кінці з кінцями.

Тому в нас з’являється величезне соціальне питання : держава розвела руками – так прийняли бюджет на 2016 рік, а всю вину переклала при цьому на місця . Виходить, що професійно-технічна освіта на межі закриття: слюсарі, токарі, електрики, енергетики, кухарі –професії, які затребувані на ринку праці, готувати буде нікому?

В цій системі завдяки державній підтримці мали змогу навчатися діти з малозабезпечених сімей, діти з особливими потребами, позбавлені батьківського піклування.

Ось так не на словах, а на ділі у нас «дбають» про незахищені верстви населення: популістські заяви уряду позбавляють останньої можливості таких родин забезпечити освіту і професію дітям.

Вікторія Ляховець.