Небезпечна хвороба продовжила канікули дітям в районах Одеської області

 

В районах Одеської області з високим рівнем захворюваності на кір продовжать канікули до 20 січня.

За цей період з населенням буде проводитися масова роз’яснювальна робота щодо обов’язкової вакцинації дітей, а також осіб з так званих «груп ризику» — працівників медичної та освітньої сфер. Відповідальність за виконання даного рішення покладено на голів районних державних адміністрацій Одеської області.

Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов на комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів недопущення подальшого розповсюдження захворюваності на кір серед населення Одеської області.

«Крім проведення технічного комісій ТЕБ та НС на місцях, у кожному з районів з високим рівнем захворюваності на кір обов’язково має бути прийняте рішення про продовження зимових канікул. За цей тиждень необхідно максимально мобілізувати ресурси і зробити щеплення від кору. Моніторинг виконання цього рішення буде жорсткий. Інформація, як просувається робота, має надходити щодня від кожної адміністративної одиниці Одеської області. Це повинно бути забезпечено під особисту відповідальність голів райдержадміністрацій. Голови РДА повинні контролювати кожен захід і провести максимальну роз’яснювальну роботу серед населення», — зазначив керівник Одеської ОДА Максим Степанов.

Керівник державної адміністрації Одеської області підкреслив, що відсутність щеплення може призвести до дуже сильним ускладнень у хворого дитини.

«Ускладнення цієї хвороби страшні – енцефаліти, менінгіти. Будь-які батьки будь-якої дитини, впевнений, не готові піти на те, щоб їх дитина мав такі ускладнення або помер. Я вимагаю мобілізувати всі без виключення медичні ресурси і щоранку доповідати про моніторинг ситуації в розрізі кожного з районів «, — зазначив Максим Степанов.

Також під час засідання комісії було прийнято рішення доручити обласному департаменту освіти і науки вжити низку заходів для того, щоб в загальноосвітні заклади Одеської області не приймали дітей, що не пройшли щеплення від кору.

«Треба розірвати ланцюжок передачі захворювань. Це можна зробити двома шляхами: або припинити діяльність даних установ, або не допускати туди дітей, які не мають щеплення від кору, адже вони можуть захворіти і передати інфекцію іншим «, — повідомив директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Полясний.