НБУ скасував обмеження купівлі валюти за кредитні кошти

У межах валютної лібералізації Національний банк України (НБУ) дозволив бізнесу купувати іноземну валюту за рахунок кредитних коштів у гривні без обмежень по сумі. Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Чергові валютні послаблення затверджені Постановою Правління Національного банку №104 від 06 серпня 2019 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вона набуває чинності з 8 серпня 2019 року.

Зазначене послаблення дасть змогу підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час.

Також удосконалено валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. Банки зобов’язані завершувати нагляд за експортними операціями впродовж 5 робочих днів з моменту отримання від Національного банку інформації про зміну обслуговуючого банку в митній декларації клієнта.

«Це дозволить уникати подвійного контролю клієнтської операції. Крім цього, уточнено порядок здійснення нагляду за імпортними операціями у випадку зміни обслуговуючого банку в митній декларації», — говорять в НБУ.

The post НБУ скасував обмеження купівлі валюти за кредитні кошти appeared first on AgroNews.ua.

Powered by WPeMatico