Названо світового лідера з продажу молочних товарів

Провідний аналітик «Інфагро» Максим Фастєєв на своїй сторінці в Facebook поділився інформацією щодо рейтингування молочних компаній. За повідомленням експерта, в основі рейтингу – фіноборот, до якого відносяться тільки молочні продажі, засновані на фінансових результатах 2018 року і угодах (злиття і поглинання), що відбулися у період з 1 січня по 30 червня 2019 року.

Як і попередні кілька років, беззмінним лідером за кількістю продажів молочних товарів в світі є Nestle. Як зазначає Фастеев, незважаючи на очевидну першість в даній галузі, розрив до другого місця поступово скорочується.

Друге місце займає компанія Lactalis, яка з урахуванням не включених в рейтинг угод має всі шанси поліпшити свої позиції в наступному році.

Бронзу забирає Danone, але за словами Фастєєва, малоймовірно, що ця компанія складе конкуренцію Lactalis, тому що наразі в неї інші пріоритети (молочні альтернативи).

Відносно інших місць рейтингу, варто відзначити новозеландську компанію Fonterra і нідерландську Friesland Campina, які «потіснили» Dairy Farmers of America.

За словами експерта, Fonterra вела активну діяльність останній рік, вкладаючи в нові напрямки і регіони (найяскравіший актив – вихід на індійський ринок), але, при цьому, і встигала оптимізувати свій портфель за рахунок продажів окремих бізнесів.

Голландці ж запам’яталися початком співпраці з DMK – найбільшим молочним кооперативом в Німеччині (13-й світовому рейтингу), за яким DMK почне виробництво сиру моцарелла для голландського кооперативу.

Найбільший американський кооператив DFA опустився на шосте місце – продажі впали на 7,5% після зниження цін на сире молоко в США.

З цікавих особливостей – Максим Фастєєв зазначає, що китайська компанія Yili продовжує рухатися вгору і це без обліку придбання другого великого активу в Новій Зеландії (Westland Milk), яке все ще очікується. Продажі канадського Saputo виросли тільки на 1,9% в доларовому вираженні в порівнянні з попереднім роком, не дивлячись на придбання Dairy Crest в Великобританії.

Все більш жорстка конкуренція на внутрішньому ринку змушує китайців Yili і Mengniu шукати можливості зростання за кордоном. Yili залишається найбільшим китайсько-азіатським гравцем в топ-20 Global Dairy, в той час як Mengniu зберігає свою позицію на десятому місці. Стратегія преміювання двох китайських гравців призвела до сукупного зростання продажів на 15% в 2018 році в доларовому вираженні в порівнянні з 9% в 2017 році. Mengniu недавно оголосив про стратегічне партнерство з уругвайським виробником молочної продукції Conaprole для торгівлі молочними продуктами.

Аналітики Robobank вважають, що уповільнення економічного зростання в Китаї і рецесія що насувається (в США), ймовірно, будуть перешкоджати органічному росту бізнесів. У той же час, компанії переглянуть свої позиції в світі майбутніх ризиків, викликаних торгової напруженістю США / ЄС / Мексики / Китаю, ситуацією з Brexit і зростаючими екологічними обмеженнями по всьому світу.

The post Названо світового лідера з продажу молочних товарів appeared first on AgroNews.ua.

Powered by WPeMatico