Названо шість складових успішного вирощування ожини

Агроном особистого підсобного господарства «Павлівські» з села Веселе на Херсонщині Сергій Павлівський назвав шість основних факторів успіху у вирощуванні лохини: сорти, застосування тунелів, обрізування, запилення, живлення та захист від шкідників. В обробітку господарства перебуває 5 га ожини, з них у тунелях — 3 га. Тунелі захищають ожину від приморозків, опадів та вітрів. Урожайність ягоди на полях господарства сягає 4 т/га, пише agrotimes.ua.

У широких міжряддях молодих посадок ожини в перші 2 роки вирощують полуниці, потім замінюють їх ранньою картоплею. Після чого ожина розростається й затіняє інші рослини.

Тут вирощують три ранні сорти ожини: Лох Тей, Натчез, Хевен Кен Вейт та ремонтантний сорт Блек Меджик.

Ожину висаджували із середини жовтня до середини листопада. На ранніх сортах з застосуванням схеми 3,0×1,0 м. Ремонтантний сорт ожини посадили за схемою 3,0×0,5 м.

«Саджанці висадили під бур на глибину 15-20 см. Під посадку внесли перегній у невеликій кількості, який перемішали із ґрунтом, щоб не підпалити коріння. Ґрунт у рядках замульчували тирсою. З обох боків рядка ожини на висоті 30 см від ґрунту закріплили крапельна стрічка», — розповідає Сергій Павлівський.

За його словами, у перший рік посадки приріст пагонів становив 3-4 метри. Кущі обрізали, залишивши на кожному по 4 пагони заміщення. Пагін від пагона розташовувався на відстані не менше 10 см.

«Навесні провели агрохімічний аналіз ґрунту. Виходячи з виносу елементів живлення, кущі підживили нітроамофоскою. Для кращого запилення ожини в тунелях на кожен гектар встановили 6 вуликів із джмелями», — додає агроном.

Ожина — стійкіша, ніж малина до вірусних та грибних хвороб, тож на плантації Павлівських хвороб не було. Проти кліща ягоди обробили акарицидом. Проти оленки волохатої використали біопрепарати.

The post Названо шість складових успішного вирощування ожини appeared first on AgroNews.ua.

Powered by WPeMatico