Науковці виявили, що врожайність здатні збільшити нічні запилювачі – міль

Молі є важливими транспортерами пилку на сільськогосподарських угіддях і можуть зіграти роль у підтримці врожаю, згідно з новим дослідженням Університетського коледжу Лондона, повідомляє sciencedaily. Про це пише agronews.ua.

Дослідження, опубліковане в Biology Letters , показує, що транспортні мережі пилку молі більші і складніші, ніж мережі для денних запилювачів, у тому числі бджіл. Команда виявила, що молі транспортують пилок із великої кількості рослин, які також відвідують бджоли, метелики та манни, але також взаємодіють із рослинами, які не відвідуються цими комахами.

“Нічні молі мають важливу, але недооцінену екологічну роль. Вони доповнюють роботу запилювачів у денний час, допомагаючи зберегти рослинні популяції різноманітними та великими. Вони також забезпечують природне біорізноманіття. вгору, і без них багато інших рослинних видів і тварин, таких як птахи і кажани, які покладаються на них в їжу, були б під загрозою”, – вважає провідний автор дослідження, доктор Річард Уолтон.

Це ключове дослідження відбувається в той час, коли популяції молі спостерігають стрімке зниження по всьому світу, з тривожними наслідками, що може бути втрачено критичні шляхи запилення в той момент, коли науковці ледве починаємо їх розуміти.

“В останні десятиліття багато уваги приділялося науці щодо одиноких і соціальних бджіл, викликаних занепокоєнням з приводу їх різкого зниження та сильного негативного впливу, який це вплинуло на врожайність, що запилюється комахами. На противагу цьому, нічні осілі молі – яких налічується набагато більше видів, ніж бджіл – були знехтувані дослідженнями запилення. Наше дослідження підкреслює нагальну необхідність їх включення до майбутніх стратегій управління та збереження сільського господарства, щоб допомогти знизити скорочення, і більше досліджень для розуміння їх унікальної та життєво важливої ​​ролі запилювачів, включаючи їх невідому на сьогодні роль у запиленні сільськогосподарських культур», – пояснює доктор наукр Ян Ексмахер, Університетський коледж.

Дослідження проводилось протягом вегетаційних періодів (березень-жовтень) 2016 та 2017 років на узбіччі дев’яти ставків, розташованих в межах сільськогосподарських полів у Норфолку, східна Англія (Великобританія).Популяцію нічних молей та запилювачі денного огляду обстежували раз на місяць, щоб побачити, які рослини вони відвідували та як часто.

“Хоча джмелі та медоносні бджоли, як відомо, є супер запилювачами, вони також переважно орієнтуються на найбільш плодовиті джерела нектару та пилку. Молі можуть здаватися менш ефективними запилювачами порівняно, але їх велика різноманітність та чисельність можуть зробити їх критичними для запилення способами, які нам ще потрібно зрозуміти. Наші дослідження проливають світло на маловідомий світ нічних взаємодій рослини та комах, які можуть бути бути життєво важливими для культур, які ми вирощуємо “, – підсумував він.

Запис Науковці виявили, що врожайність здатні збільшити нічні запилювачі – міль спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico