На Херсонщині град побив виноград, озимий ріпак, плоди яблунь та абрикос

На Херсонщині у першій декаді (1-10 червня) спостерігалися короткочасні грозові дощі, місцями значні, в окремих пунктах надзвичайні дощі, град, місцями шквалисте посилення вітру з поривами до 18 м/с. Про це пише khersondaily.com з посиланням на Херсонський облгідрометцентр.

Опади розподілялися по території області дуже нерівномірно: у південно-східній частині області випало 2-5 мм (11-33% декадної норми), на крайньому півдні області – 17 мм (132% декадної норми), у південно-західних і північних районах 45 – 46 мм (217-377% декадної норми), в західних і центральних районах 84-124 мм (648-774% декадної норми). 5 червня в центрі області добовий максимум опадів склав 93 мм або майже дві місячні норми (III рівень небезпеки). Під час злив місцями по області спостерігався град діаметром 2-7 мм.

Агрометеорологічні умови протягом декади виявилися дуже неоднорідними. Так, на південно-сході області із-за невеликої кількості опадів містилася ґрунтова посуха. В озимої пшениці відмічалося передчасне пожовтіння листя нижнього ярусу, у соняшника – втрата тургору днем. У західних та центральних районах області спостерігалися дуже складні погодні умови (сильні зливи, шквальний вітер, град). Найбільше постраждали Каховський, Олешківський та Великолепетиський райони області.

Наслідком негоди стало підтоплення багатьох площ з посівами сільгоспкультур, дощовими потоками були змиті посіви і родючий шар грунту, зазначалося замулення посівів, стан різного ступеня зернових і багаторічних трав, у черешні після дощу зазначалося розтріскування ягід, градом було побито листя гороху, винограду, стручки ріпаку озимого, збиті нестиглі плоди яблунь, пошкоджені плоди абрикоса. Площі з ушкодженнями і суми збитків, завданих складними погодними умовами господарствам області уточнюються.

 

Powered by WPeMatico