Милованов анонсував Стратегію економічного розвитку

Уряд представить Стратегію економічного розвитку України у понеділок 17 лютого 2020 року. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов у своєму facebook.

В основі стратегії – залучення інвестицій. Завдяки інвестиціям ми створимо нові робочі місця, а робота – це можливість для українців заробляти та жити краще.

Трохи про останні тенденції в економіці, щоб розуміти, звідки ми стартуємо.

За результатами 2019 року економічна активність зберігалась на достатньо високому рівні. Наприкінці року економіка дещо уповільнилася. Це було прогнозовано і очікувано.

Чому це відбулося? Причин декілька.

Не зовсім типові терміни збору врожаю зернових та інших культур.

Зниження обсягів випуску промисловості в ІV кварталі. Причини вже неодноразово коментували, нагадаю: негативні тенденції на зовнішніх ринках, протекціоністські заходи з боку США, проблеми з логістикою, теплі погодні умови. У минулому році промислові підприємства масово проводили модернізацію.

Але є і позитиви: окремі галузі внаслідок інвестицій попередніх років вже продемонструвати гарні результати – фармацевтичне виробництво зросло на 5,1%, виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції – на 4,3%, хімічне виробництво – на 3,3%. Саме ці галузі мали змогу ефективно конкурувати на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Поточні та майбутні інвестиції забезпечать нам все більше і більше таких конкурентних виробництв. І ми вже спостерігаємо перші позитивні відгуки економіки.

Наприклад, у січні поточного року металургійна галузь достатньо впевнено відновила обсяги випуску – порівняно з груднем 2019 року зросли обсяги виробництва прокату зросли – на 29,4%, сталі – на 14,6% та чавуну – на 4,9%.

Крім того, за даними Державної адміністрації морських портів у січні 2020 року перевалка вантажів у морських портах суттєво збільшилася – на 20,5% порівняно з січнем минулого року.

Запис Милованов анонсував Стратегію економічного розвитку спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico