Майбутній голова Балтської РДА пакує валізи на Балту (інтерв’ю)

Голова громадської організації «Комітет моніторингу органів влади» Олесь Вітряний пакує валізи. Невдовзі він має стати керівником Балтської районної державної адміністрації Одеської області.

«Подивився я ефір Савіка Шустера, на якому виступав голова Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі , – пригадує Олесь Вітряний. – Він тоді заявив, що всі, хто хочуть очолити районні адміністрації, можуть подати свої заяви, заповнивши певну форму. Що, власне, я і зробив. А потім, чесно кажучи, навіть забув, оскільки ніхто не телефонував, не писав. Але згодом з’ясувалося, що всі заяви йшли не на Одеську адміністрацію, а на столичні кадрові агенції, які проводили відбір. І приблизно через два тижні мені зателефонували з Києва та в телефонному режимі провели співбесіду. Потім ще одна, спілкування з комісією в Одесі, різноманітні тести тощо».


Під час однієї зі співбесід, як стверджує Олесь Вітряний, його розпитували навіть про те, чи є в нього гроші, за які він буде жити, оскільки зарплата в голови РДА невисока – 3200 чи 3500 гривень. «Мене спитали: «Ви розумієте, що вам не вистачатиме такої зарплати. То звідки будете додавати?». Я відповів – за власні заощадження, які заробив на попередніх роботах, – розповідає Олесь Анатолійович. – Коли працював заступником генерального директора «Стіомі-Холдинг», мав пристойну зарплату, а тому мав з чого відкладати. Дехто з мене сміється, що я їжджу на «Жигулі». Звісно, міг собі купити нормальну іномарку, але тоді б не мав заощаджень. А тому й досі їжджу на своєму «ВАЗі» і маю трохи грошей, щоб нормально жити».


Пан Вітряний не виключає того, що після офіційного призначення Президентом, у Балтській райдержадміністрації, окрім нього, працюватимуть ще хмельничани. А щодо розпорядження Петра Порошенка, то Олесь Анатолійович впевнений, що воно з’явиться з дня на день. «Адже мені вже сказали, що я, попри те, що поки немає офіційного документу про моє призначення, можу вирушати на Одещину та входити в курс справ району», – каже хмельничанин.


Нагадаємо, 35-річний Олесь Вітряний у 2006-2010 роках був депутатом Хмельницької обласної ради від «Нашої України – Народної самооборони», у 2005-2008 роках очолював управління у справах сім’ї, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації.


Балтський район з центром у місті Балта розташований в північній частині Одеської області. Віддаленість районного центру (м. Балта) від міста Одеса 226 кілометрів, від залізничної станції Балта (с. Білине) – 7 км. В районі, за даними райдержадміністрації, налічується 42 населених пункти. Хоч виходу до моря в районі немає, проте є річки Кодима, Смолянка та Савранка, які належать до басейну Південного Бугу. В районі біля 80 невеликих водосховищ та водойм (загальна площа 825 га). Чисельність населення в Балтському районі складає на 1 грудня 2014 року 42143 осіб.