Мало хто з громадян знає про “епохальну” подію, яка буде впливати на подальший розвиток забудови міста Балта


Місто Балта скоро буде мати свій Історико-архітектурний опорний план з усіма пам’ятками. 

Балта, як історичне населене місце з багатовіковою історією повинна мати розділ до генплану, який буде регулювати містобудівну діяльність. У складі нового генерального плана міста підготовлений “Історико-архітектурний опорний план міста Балта Одеської області з визначенням меж а режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів”. Виконує роботу на замовлення Балтської міської ради Підприємство об’єднання громадян «Інститут культурної спадщини» Всеукраїнської Ради з охорони культурної спадщини України за чималі гроші 149 тис.гр. 

На історико-опорному плані повинні бути нанесені всі об’єкти та пам’ятки культурної спадщини, що знаходяться на території міста – старовинні будівлі, монументи, кладовища, кургани. І хоч план виконує столична фірма, на жаль розробники полишають поза увагою найдавніші об’єкти – археологічні (поселення та кургани), які несуть в собі безцінну інформацію про наших пращурів. Робочою групою не проведено жодних археологічних вишукувань для уточнення їх кількості та хронологічної приналежності. 

І хоч громадські слухання відбулись 2 березня 2017 року о 10.00 в малому залі засідань адмінбудинку за адресою: вул. Любомирська, 193 (3-й поверх) мало хто з громадян знає про цю “епохальну” подію, яка буде впливати на існуюче планування та на подальший розвиток забудови міста.

На цей час історико-архітектурний план перебуває на стадії погодження відповідними державними структурами.

Будемо сподіватись на те, що розробники за сприянням мерії виправлять ситуацію залучивши професійних археологів.