Лимони з Аргентини можуть не доїхати до України – логістику заблоковано

Через заборону експорту лимонів з Туреччини, яка почала діяти з 7 квітня 2020 року, цей актуальний під час пандемії фрукт Україна планувала імпортували з Аргентини. Але наразі ці надії можуть не справдитися, адже перевезення в цій країні практично заблоковано – головна річкова магістраль країни річка Парана обміліла до 11-ти річного рівня. З посиланням на ІА Reuters, пише agronews.ua.

Наразі до портів країни можна дістатися автотранспортом. Але керівники муніципалітетів не поспішають скасовувати заборони на переміщення у кордонах їх юрисдикції – у зв’язку із карантинними заходами.

До того ж автоперевізники країни і так перевантаженні, адже квітень – це пік збору кукурудзи в Аргентині і початок збору соєвих бобів, критично важливих для країни експортних агротоварів.

Логістика країни працює на грані колапсу, тож чи доїдуть аргентинські лимони до споживача в Україні наразі невідомо.

Поставки з Туреччини складали більше 60% загального обсягу імпорту лимонів в Україну.

У зв’язку із забороною експорту з Туреччини, продукцію з цієї країни планували замістити поставками з Південної Америки.

Аргентина – другий після Туреччини постачальник лимонів в Україну. Наразі потрібно компенсувати втрату імпорту лимонів близько 50 тис. тонн.

Запис Лимони з Аргентини можуть не доїхати до України – логістику заблоковано спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico