Лідерами цінового зростання серед сировинних продовольчих продуктів стали кава та какао

Сировинні товари, які вирощуються, а не видобуваються, включаючи какао і кави, виявилися серед найбільш швидко зростаючих у ціні активів в світі, пише The Wall Street Journal. Про це повідомляє АгроПерспектива, пише agronews.ua.

За останній місяць ф’ючерси на какао на американській біржі ICE подорожчали на 17% – до $ 2488 за метричну тонну, в той час як ф’ючерси на каву додали 14%, піднявшись до $ 1,12 за фунт (близько $ 2,47 за кг). Контракти на бавовну і цукор з 1 травня подорожчали на 10% і 19% відповідно.

На початку пандемії ці товари помітно подешевшали на тлі введення локдаунов. У березні ф’ючерси на какао впали на 17%, бавовна подешевшав на 18%, цукор – на 27%. Кава трохи подорожчав в кінці березня, але за березень-травень втратив в ціні 15%.

Великі постачальники, серед яких Бразилія, В’єтнам і Індія, виявилися серед найбільш постраждалих від спалаху коронавируса країн. Бразилія є найбільшим виробником кави і цукру. За даними міністерства сільського господарства США, ця латиноамериканська країна в 2019 році виробила 59 млн мішків кави (1 мішок = 60 кг) і 647 млн метричних тонн цукрової тростини. Індія виробила 350 млн тонн цукрової тростини і 29,3 млн кип бавовни (1 стос бавовни – 480 фунтів або 217,73 кг), пише “Інтерфакс”.

Влада Бразилії прогнозує, що, незважаючи на зростання з початку року експорту з найбільшого в країні порту в місті Сантус, штат Сан-Паулу, пандемія зробить негативний вплив на обсяг поставок.

Деякі інвестори очікують, що обмеження поставок на тлі відновлення попиту можуть призвести до ще більшого зростання цін.

Ослаблення долара є ще одним фактором, що призводить до зростання цін на ці товари, оскільки сировина, ціни на яку встановлюється у доларах США, стає більш доступною для країн-імпортерів.

Скорочення коротких позицій великими інвесторами, які тепер мають нетто-довгі позиції, спостерігалося другий тиждень поспіль, що говорить про очікування зростання цін.

Запис Лідерами цінового зростання серед сировинних продовольчих продуктів стали кава та какао спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico