Гній щомісяця приносить фермерам на Вінниччині 100 тисяч гривень

У селищі Сутиски Вінницької області з гною добувають газ для опалення та органічне добриво для вирощування овочів. Тут працює ферма з безвідходним виробництвом. На перший погляд – це звичайна свиноферма. Але зайти всередину не дозволяють – так свиней оберігають від інфекцій. Гній, який отримують на свинофермі, працівники називають “золотим”. Тому що добувають з нього газ за європейською технологією, пише “Сьогодні”.

“Відходи автоматично перекачуються в ємність, в газгольдер”, – розповідає комерційний директор підприємства Сергій Кучер.

У велику ємність додають спеціальні бактерії і розігрівають гній до 37 градусів.

“Під час бродіння виділяється газ, який забирається з-під купола спеціальними насосами”, – пояснює Сергій.

За добу три тисячі свиней дають 600 кубометрів газу. Взимку їм опалюють всю ферму.

“Близько 100 тис. грн. за місяць ми економимо завдяки видобутку газу”, – зазначає комерційний директор.

Крім того, те, що залишається після виробництва газу, не викидають, а вивозять на поля. Свиней на підприємстві годують органічними зерновими і в гної немає ніяких хімічних домішок. Тому, завдяки екологічно чистому гною, овочі ростуть швидше, довше зберігають вітаміни і мінерали. Такі овочі навіть на смак інші, і не містять нітратів, кажуть фермери.

“Моркві вдається за той період, який вона проростає, увібрати багато цукру, виходить більш якісний, більш виражений, солодкий смак”, – розповідає директор підприємства в містечку Гнівань Вадим Кричковський.

На підприємстві сподіваються, що їх приклад наслідують й інші фермери.

The post Гній щомісяця приносить фермерам на Вінниччині 100 тисяч гривень appeared first on AgroNews.ua.

Powered by WPeMatico