Для протидії рейдерству президенту радять запустити електронні протоколи реєстрації змін корпоративних прав

Зеленському запропонували запустити електронні протоколи реєстрації зміни корпоративних прав для протидії рейдерству. Про це розповів голова Агро-Продовольчої Ради Іван Слободяник, пише  АgroРolit.com

«Ключові речі протидії рейдертсву такі: має бути нормальна правоохоронна система, щоб правоохоронці виконували свої задачі, щоб у них була нормальна оплата праці, щоб вони були вмотивовані, щоб була невідворотність покарання. Але до тих пір поки це відбудеться, треба розглядати можливість людям захиститися самостійно», — каже він.

Іван Слободяник пояснив як це реалізувати :

«Ми запропонували Максиму Сольскому та Денису Монастирському створити електронні протоколи, які підтверджуватимуть всі зміни довкола корпоративних прав або – керівництва/власника компанії, права на землю чи/та договору купівлі/продажу. Все це має відбуватися лише через підтвердження в персональному електронному кабінеті чиновника/реєстратора/орендаря/власника. До цього також потрібен електронний ключ підтвердження тієї чи іншої операції, щоб було видно ту чи іншу зміну внесла та чи інша людина. Таку опцію можна зробити оперативно. Тобто якщо ти хочеш додатково таким чином себе захистити, то, будь ласка, використовуй її», — пояснює він детально ініціативу.

На думку Слободяника, це дасть відчутний ефект у боротьбі з рейдерами.

«Одразу відсіває всі ці рейдерські схеми за участі реєстраторів чи нотаріусів, пов’язані саме з підробкою документів з допомогою крадених паспортів та інших «липових» документів. Іноді (так буває) достовірність документів реєстратори/нотаріуси не можуть перевірити. Тому слід зробити так, аби аби всі зміни пов’язані з право власності та його перереєстрації автоматично відображалися у всіх реєстрах, які це фіксують. Оце і держава в смартфоні», — каже він.

Голова Агро-Продовольчої Ради додав, що інші пропозиції до загального антирейдерського пакету вони презентують Президенту та його команді під час зустрічі на початку вересня, яка буде присвячена питанням протидії рейдерству.

Нагадаємо, днями у «Слузі народу» пообіцяли розібратися з резонансними вбивствами фермерів Дніпропетровщини

The post Для протидії рейдерству президенту радять запустити електронні протоколи реєстрації змін корпоративних прав appeared first on AgroNews.ua.

Powered by WPeMatico