Ціни на цукор впали до 12-річного мінімуму

Починаючи з 12 березня цукор-сирець подешевшав на 40%, а травневі ф’ючерси на біржі в Нью-Йорку наприкінець тижня опустилися до найнижчого з червня 2008 року рівня 215 $/т, такі дані оприлюднила зернова електронна біржа graintrade, пише agronews.ua.

Котирування білого цукру у мішках знизилися менше, і серпневі контракти в Парижі 21 квітня торгувалися по 322 $/т, що перевищує локальний мінімуму липня-серпня минулого року. Варто зазначити, що ціни на цукор опустилися не так сильно, як на нафту чи інші сировинні товари.

Після двох сезонів профіциту, коли у більшості країн накопичувалися запаси та знижувалися ціни на цукор, у 2019/20 МР у світі спостерігається дефіцит цукру внаслідок скорочення виробництва в Індії, Пакистані, Таїланді, Україні та окремих країнах ЄС через посушливу погоду. Частково ситуацію компенсує збільшення виробництва в Росії з 6,13 до 7,71-7,75 млн т та Бразилії завдяки зменшенню переробки тростини на етанол.

Через посушливі погодні умови та низькі ціни на цукор, у 2020/21 МР суттєво скоротяться площі сівби цукрових буряків в Німеччині, Україні, Білорусії та на півдні Росії.

В Україні цукровими буряками засіяно 199,8 тис га із запланованих 209 тис га, тоді як у 2019 році ними було засіяно 220 тис га. Минулого року країна зменшила виробництво цукру майже на 30% до 1,48 млн т внаслідок зменшення посівних площ та низьких світових цін, а також скорочення експорту через високу конкуренцію з Росією на ринках СНД.

Світовий попит на цукор в цьому році продовжить знижуватися внаслідок скорочення споживання дорогих цукерок, соків та солодкої води, викликаного карантинними обмеженнями.

Нагадаємо, спрогнозовано ціну на цукор на 2020 рік.

Запис Ціни на цукор впали до 12-річного мінімуму спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico