Чому українські аграрії мають переплачувати за добрива, – УКАБ

Битва за врожай цього сезону ще важча – для забезпечення конкурентності вирощеної вітчизняної продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, сільгоспвиробниками оптимізуються всі витрати, повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» у Фейсбук. Про це пише agronews.ua.

Наразі планується обмеження імпорту добрив з інших країн, зокрема ЄС. Проте, за даними ІАА «Маркер», станом на 25.05.2020 року ціни на вітчизняні добрива перевищують імпорті, йдеться у повідомленні.

Так, різниця на карбаміді становить 22 $/т або +11%, КАС 37 $/т (+30%), аміачній селітрі 54 $/т (+39%), комплексних добривах (NPK) 92$/т (+31%).

Чому українські аграрії мають платити значно більше? Чим викликано таке відхилення у цінах? – задають питання аграрії.

Розглянемо баланс ринку добрив

Виробництво азотних добрив минулого року було рекордним за останні 5 років та становило понад 4,4 млн т, що на 22% перевищує середній показник за зазначений період. Споживання азотних добрив стабільно зростає та становить 4,2 млн т, що перевищує на 14 % середній показник за 5 років.

Експортні поставки продукції протягом останнього року зросли більше, ніж у 2 рази та становлять 1 млн т. Імпорт азотних добрив протягом двох останніх років поступово скорочується.

Крім того, зважаючи на торгівельні обмеження, змінилась географія поставок добрив до України. Минулого року ключовими партнерами з поставки аміачної та аміачно-вапняково селітри стали Литва, Білорусь, Туркменістан, Єгипет та Польща. Карбамід переважно постачався з Грузії, Туреччини, Болгарії, Польщі та Казахстану. Ніша РФ зменшується та заміщається іншими країнами, вважають в УКАБ.

Нагадаємо, квоти на міндобрива це грабунок аграріїв, про це заявили представники Всеукраїнської Аграрної Ради під час виступу на мітингу проти запровадження квот на добрива.

Запис Чому українські аграрії мають переплачувати за добрива, – УКАБ спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico