Борги ОПЗ перевищили 10 млрд грн

Сумарно борги Одеського припортового заводу досягають 10,3 млрд грн. Основні кредитори ОПЗ – це НАК «Нафтогаз» (2,2 млрд грн) і холдинг «Ostchem» (близько 250 млн дол). Про це повідомив Генеральний директор і керуючий партнер компанії “Агро Газ Трейдинг” Олександр Горбуненко, пише agronews.ua.

Так, на думку Олександра Горбуненко, існує три ключових бар’єру для приватизації Одеського припортового заводу:

“По-перше, процес приватизації надмірно політизується. Намагаючись сподобатися виборцям, політики з року в рік дають публічні обіцянки продати завод за один або навіть два мільярди доларів, тим самим змушуючи Фонд держмайна невиправдано завищувати стартову ціну на аукціоні.

По-друге, відбір учасників торгів був недостатньо прозорий, а його результати виявилися в прямій залежності від суб’єктивної думки перших осіб держави. Причому настільки, що в 2009 році уряд, який сам і встановлювало правила приватизації ОПЗ, де-факто змушене було відправити їх на доопрацювання.

По-третє, величезної шкоди інвестиційній привабливості ОПЗ завдає його складне фінансове становище і накопичені за останні роки борги. Сумарно вони досягають 10,3 млрд грн. Основні кредитори ОПЗ – це НАК «Нафтогаз» (2,2 млрд грн) і холдинг «Ostchem» (близько 250 млн дол.) “.

Будівництво заводів, подібних Одеському припортовому, “з нуля” сьогодні обходиться зарубіжним інвесторам в 250-400 млн доларів, зазначає Олександр Горбуненко. Одночасно з цим при формуванні стартової ціни приватизаційного аукціону слід враховувати наявні боргові зобов’язання ОПЗ.

За останні 11 років уряд чотири рази безуспішно намагався приватизувати ОПЗ. Зараз альтернативи приватизації ОПЗ немає. До неї спонукають не тільки зобов’язання України перед МВФ, плани Кабінету міністрів і Фонду держмайна, а й елементарна логіка. При цьому необхідно враховувати інтереси всіх сторін процесу.

«Необхідно приватизувати ОПЗ так, щоб від цього виграли три сторони: і держава, і підприємство з його трудовим колективом, і інвестор», – підкреслює глава АГТ.

Нагадаємо, в Україні розпочато промислове вирощування мигдалю.

Запис Борги ОПЗ перевищили 10 млрд грн спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico