Більшість фермерських господарств не готові до ринку землі економічно – експерт

Більшість малих фермерських господарств не готові купувати землю після вступу в силу ринку землі з 1 липня 2021 року, вважає глава Союзу українського селянства Іван Томич. Про це повідомляє golos, пише agronews.ua.

«В цілому, як на місцевому, так і на центральному рівні процес підготовки йде як мокре горить. Перш за все, почнемо з тих, хто повинен купувати до 100 гектар. Це сімейні фермерські господарства, особисті селянські підприємства. Як вони зараз готові економічно? В переважній більшості, більше 80% зовсім не готові. В силу різних обставин. Зрозуміло, цінова політика, потім погодні умови, які не тішать – і заморозки, і посуха, і проливні дощі, і град завдають шкоди. Більше 80% думають, як протягнути до наступного року. Я маю на увазі життєздатність господарств, і зовсім не думають або майже не думають, що стосується початку ринку землі. Що стосується центру, ключовим є Держгеокадастр, то високий рівень тінізації, рівень ігнорування вже давно прийнятих законів про розмежування земель державної, приватної та комунальної власності”, – заявив він.

Початок роботи ринку землі потрапляє на важливий період сільськогосподарських робіт. З урахуванням проблем, які існують в галузі – неврожаї, дефіцит коштів, неврегульовані відносини – в сільській місцевості можуть статися непередбачені негативні події.

«Букет проблем такий широкий, що якщо їх не усунути, то ситуація може вилитися в стихійні бунти, хаос і, не дай Бог, щось більше, що може виникнути на грунті кордонів власності, купівлі-продажу і всіх інших факторів, які будуть переписувати весь сформований уклад і за структурою виробництва, і по площах, і по діяльності суб’єктів господарювання. Все це буде накладатися на сільську місцевість, яка ледве жевріє і на безробіття, і на економіку. І це однозначно призведе до зменшення валового внутрішнього виробництва, яке буде і в цьому році, а в наступному році воно може ускладниться з впровадженням з 1 липня ринку землі. Це початок жнивної кампанії, і замість жнив можуть бути битви за землю. Не дай Бог, цього, безумовно, не хочеться. Це настільки небезпечно, що ті, хто втягнувся в цей процес, не дають собі звіту”, – підсумував Томич.

Нагадаємо, рейдерське захоплення на Запоріжжі: чиновники відбирають землі у фермерів.

Запис Більшість фермерських господарств не готові до ринку землі економічно – експерт спершу з’явиться на AgroNews.

Powered by WPeMatico